Заземлення

Монтаж захисного заземлення під ключ

Пропонуємо монтаж захисного заземлення

Захисне заземлення потрібне для безпеки вашого життя і правильної роботи техніки.

✓ Якщо у Вас ще не має захисного заземлення дзвоніть і спеціалісти  компанії “Гал-Автоматика” Вам допоможуть. Виконуємо захисне заземлення під ключ. Розробляємо проект та монтуємо захисне заземлення. 

☎ 032 245 61 87

Захисне заземлення ціна

✓ Ціна на захисне заземлення залежить від об’єкта і розраховується після розроблення індивідуального проекту для Вас!

Вартість робіт варіюється в залежності від довжини вертикального заземлювача та якості ґрунту. В першому приближенні замовнику варто орієнтуватися на такі ціни:
➣ вартість матеріалів — від 3500 грн;
➣ вартість інженерно — технічних робіт — від 2500 грн;

✓ Компанія “Гал-Автоматика” також займається блискавкозахистом будівель і споруд та захистом від імпульсних перенапруг. Звертайтеся, наші спеціалісти Вас проконсультують та нададуть інформацію щодо даних робіт.

Етапи монтажу захисного заземлення

Після погодження документації та приїзду наших спеціалістів, починається відповідальний етап, а саме монтаж захисного заземлення. Цей етап складається з таких пунктів:
1) Вибір місця під встановлення контурної частини захисного заземлення. Контурна частина має розміщуватися від будівлі на відстані від одного до трьох метрів.
2) Забивання вертикального заземлювача в землю. В залежності від ґрунту це може бути як один довгий заземлювач так і декілька коротших, об’єднаних між собою.
3) Замір опору вертикального заземлювача. Величина опору має бути не більше 4 Ом. Якщо величина більша, необхідно подовжувати вертикальний заземлювач.
4) Прокладання кабелю заземлення від вертикального заземлювача до місця монтажу ввідного розподільчого щита, або будь якого іншого електричного щита.

Що саме потрібно заземлювати:

Електричне обладнання, електроустановки та електричні мережі. Це  означає, що їх заземлюючі частини повинні бути електрично з’єднані із заземлювальним пристроєм, що представляє собою заземлювач і з’єднувальні дроти. Безпосередньо заземлювач розташовується під поверхнею землі, де він безпосередньо електрично контактує з ґрунтом.

На практиці заземлювачем часто виступає провідний контур (що складається з декількох металевих труб, смуг, пластин, або електродів іншої форми), через який струму надається шлях мінімального опору від електроустановки – в землю.

Захисне заземлення

У побуті заземлювач називають ще контуром заземлення, оскільки електроди заземлювача прийнято розміщувати при монтажі по периметру навколо об’єкта за типом замкнутого контуру. Ось в цей контур у разі аварії і потече електричний струм, а персонал, завдяки даній захисній мірі, буде убезпечений від ураження електричним струмом.

Про які можливі аварії йдеться і що необхідно заземлити?

Висока напруга в разі поломки приладу може потрапити на його корпус. Що небезпечного може статися, якщо корпус не заземлений?

Якщо в цих умовах людина стикнеться з корпусом приладу (наприклад мова може йти про пральну машину), то її вдарить струмні предмети він так чи інакше з’єднаний з нульовим проводом мережі (який як правило заземлений – глухозаземленою нейтраллю).

А оскільки струм прагне замкнути коло, то він (струм), прагнучи до нульового проводу (і до землі) потече через людину – це і є ураження електричним струмом, яке може виявитися смертельно небезпечним. Тому для захисту від подібних неприємностей корпуси електричних приладів заземляють – з’єднують із землею через заземлювач.

Тепер, коли корпус приладу з’єднаний із заземлювачем як і нейтраль, якщо напруга фази потрапить на корпус, то відразу настане коротке замикання в колі фаза-нуль. Це призведе до спрацьовування автоматичного вимикача перш, ніж будь-хто з людей встигне опинитися під небезпечною напругою корпусу приладу. Така захисна функція заземлення.

Крім того, як зазначалося вище, опір заземлювача мінімальний, він становить частки Ома, а це значить, що навіть при затримці спрацьовування захисного автомата, потенціал на корпусі приладу буде практично рівним потенціалу заземлювача, тобто землі. І якщо людина стоїть на землі, то його струмом уже не вдарить.