Захист від перенапруги

Захист від імпульсних перенапруг під ключ

Компанія Гал-Автоматика займається захистом від імпульсних перенапруг “під ключ”.

Для цього Вам потрібно ✓ звернутися до наших спеціалістів, які в свою чергу ✓ оцінюють складність, ✓ об’єм необхідних робіт, ✓ визначають необхідне обладнання. ✓ Узгоджують з Вами та виконують дані роботи.

☎ 032 245 61 87

Захист від імпульсних перенапруг ціна

✓  Ціна на захист від імпульсних перенапруг залежить від об’єкта. 

✓ Компанія “Гал-Автоматика” також займається захисним заземленням  та блискавкозахистом будівель і споруд. Звертайтеся, наші спеціалісти Вас проконсультують та нададуть інформацію щодо даних робіт.

Для чого потрібний захист від імпульсних перенапруг та, які функції виконує:

Захист від імпульсних перенапруг реалізується за допомогою пристрою який називається ПЗІП. Пристрій захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП) – пристрій призначений для захисту електричної мережі та електроустаткування від перенапруг, які можуть бути викликані прямим або непрямим грозовим впливом, а так само перехідними процесами в самій електромережі.

– Захист від удару блискавки електричної мережі та обладнання, тобто захист від перенапруг, викликаних прямими або непрямими грозовими впливами

– Захист від імпульсних перенапруг, викликаних комутаційними перехідними процесами в мережі, пов’язаних з включенням або відключенням електрообладнання з великою індуктивної навантаженням, наприклад силових або зварювальних трансформаторів, потужних електродвигунів і т.д.

– Захист від віддаленого короткого замикання (тобто від перенапруги виник в результаті події короткого замикання)

Принцип роботи ПЗІП заснований на застосуванні нелінійних елементів, в якості яких, як правило, виступають варистори.

Варистор – це напівпровідниковий резистор опір якого має нелінійну залежність від прикладеної напруги.

З графіка видно, що при підвищенні напруги вище певного значення опір варистора різко знижується.

Як це працює на практиці розберемо на прикладі такої схеми:

схема защиты от импульсных перенапряжений

На схемі спрощено представлено ​​однофазне електричне коло, в якому через автоматичний вимикач підключене навантаження у вигляді лампи, в коло так само включений ПЗІП, з одного боку він підключений до фазного проводу після автоматичного вимикача, з іншого – до заземлення.

У нормальному режимі роботи напруга кола становить 230 Вольт, при такій напрузі варистор ПЗІП володіє високим опором, який вимірюється тисячами Мом.  Настільки високий опір варистора перешкоджає протіканню струму через ПЗІП.

Що ж відбувається при виникненні в колі імпульсу високої напруги, наприклад, в результаті удару блискавки (грозового впливу).

защита от импульсных перенапряжений

На схемі видно що при виникненні імпульсу в колі різко зростає напруга, що в свою чергу викликає миттєве, багаторазове зменшення опору ПЗІП (опір варистора ПЗІП рухається до нуля), зменшення опір призводить до того, що ПЗІП починає проводити електричний струм, закорочуючи електричне коло на землю, тобто створюючи коротке замикання, яке призводить до спрацьовування автоматичного вимикача і відключення кола. Таким чином обмежувач перенапруг захищає електрообладнання від протікання через нього імпульсу високої напруги.